Правова допомога у сфері дорожньо-транспортних пригод

    Вдосконалення технічних та інших засобів, що забезпечують функціонування системи «людина-автомобіль-дорога», в цілому втілюють в собі найновіші досягнення науково-технічного прогресу та визначають рівень соціально-економічного розвитку.

    Однак, разом з очевидними економічними благами автомобілізація приносить багаточисленні витрати та проблеми негативного характеру. Найбільш серйозною з них є проблема дорожньо-транспортних пригод.

    Причин та факторів, що впливають на вчинення дорожньо-транспортних пригод, досить багато. Причини можуть бути пов’язані як з водієм, так і з пішоходом. Однак, їх переважна більшість пов’язана з діями особи, яка керує транспортним засобом – водієм. Як правило, це порушення «правил дорожнього руху», які в залежності від тяжкості наслідків кваліфікуються як злочин.

    Слід зазначити, що не всі дорожньо-транспортні пригоди є злочинами. Певна частина з них вчинюється не з вини водія або здається такою на перший погляд. Значна кількість дорожньо-транспортних пригод є наслідком порушення правил безпеки дорожнього руху пішоходами. Для того, щоб визначити, у чому саме полягає порушення водієм чи іншим учасником правил безпеки дорожнього руху, необхідно максимально з’ясувати всі обставини дорожньо-транспортної пригоди.

    Крім цього, важливе значення для кваліфікації транспортного злочину мають «первинні документи», які складають слідчі і працівники патрульної поліції на місці події: протокол огляду місця події, схеми до протоколу огляду місця події, протоколи огляду транспортних засобів та інші документи, які є основою для проведення в подальшому ряду слідчих дій та призначення судово-автотехнічної, судово-трасологічної та інших експертиз, головним завданням яких в кінцевому результаті являється визначення причинного зв’язку дій водія з фактом виникнення самої дорожньо-транспортної пригоди.

    Тому, у разі виникнення ДТП, є дуже важливим якомога швидке та своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою, в результаті якої добре продумані дії дозволять уникнути багатьох проблем та негативних наслідків в майбутньому, а також отримати бажаний Вами результат.

 • Захист прав підозрюваного, обвинуваченого в кримінальному провадженні;
 • Представництво потерпілого в кримінальному провадженні;
 • Стягнення відшкодування за моральну та матеріальну шкоду, завдану в результаті ДТП;
 • Допомога в складанні будь-яких документів по ДТП;
 • Підготовка до проведення автотехнічної, транспортно-трасологічної, товарознавчої експертизи, а також при необхідності комплексних експертиз по справі ДТП;
 • Захист інтересів в досудових, судових органах у справі по ДТП;
 • Ознайомлення з матеріалами справи дорожньо-транспортної пригоди, складання клопотань, позовних заяв та інших документів.
 • Захист інтересів учасників пригоди на будь-якій стадії кримінального провадження;
 • Участь адвоката у проведенні окремих слідчих дій;
 • Участь у суді під час розгляду адміністративних справ;
 • Збір та подача документів до страхової компанії, супроводження в процесі відшкодування;
 • Підготовка, подача та участь у розгляді судом цивільного позову від учасників ДТП.
Зв'яжіться з нами