Захист прав членів сім'ї загиблого добровольця-резервіста

До адвокатів Західноукраїнської філії Адвокатського Об'єднання "Татарів Фаринник Головко" за правовою допомогою звернулись члени сім'ї загиблого добровольця-резервіста в зв'язку з порушенням їх прав на соціальне забезпечення. В 2014 році житель Львіщини за власним бажанням вступив до лав резерву Національної Гвардії України з метою захисту Батьківщини, уклав контракт про проходження служби у військовому резерві та був зарахований до списків особового складу частини на посаду стрільця стрілецького взводу.

 

В січні 2015 року під час виконання службового обов'язку в зоні проведення антитеростичної операції військовослужбовець загинув. Без годувальника залишилась неповнолітня дочка та дочка, яка навчається у ВНЗ. З огляду на це, зазначеними особами було надіслано звернення до МВС України, Національної Гвардії України про оформлення документів на отримання пенсії по втраті годувальника відповідно до ЗУ «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», однак представниками МВС України, Національної Гвардії України, служб соціального захисту у нарахуванні та виплаті пенсії відмовлено з підстав того, що, нібито, загиблий не був військовослужбовцем, а відноситься до категорії резервістів - осіб,  які в добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та  воєнний  час. 

Не погоджуючись з таким трактуванням статусу загиблого військовослужбовця, з метою забезпечення прав членів його сім'ї, від імені позивачів подано адміністративний позов про визнання протиправними дій Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної гвардії України та військової частини щодо невизнання загиблого військовослужбовцем на час отримання травми, внаслідок якої він загинув та зобов’язання Відповідачів визнати загиблого військовослужбовцем на час отримання травми, а також зарахувати строк служби у резерві з 14.03.2014 року по 17.01.2015 року до військової служби, направити відповідні документи до органів Пенсійного фонду України для призначення пенсії членам сім’ї загиблого військовослужбовця відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

За результатами розгляду адміністративної справи судом позовні вимоги було задоволено та визнано загиблого добровольця військовослужбовцем, а члени його сім'ї отримали право на пенсійне забезпечення відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».


З судовим рішенням у даній справі можна ознайомитися в єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/55801226

 

Зв'яжіться з нами