Статті

«Гарантії щодо імунітету при екстрадиції мають дотримуватися безапеляційно»

Нещодавно з’явилась інформація про відмову Панами від притягнення до кримінальної відповідальності колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва. Нагадаємо: останній погодився повернутися на батьківщину та відповідати в суді за пред’явленими на той момент обвинуваченнями. Одначе згодом правоохоронні органи вирішили розширити останні. «ЗіБ» звернувся до адвоката В.Каськіва, керуючого партнера АО «Татаров Фаринник Головко», д.ю.н., професора Олега ТАТАРОВА, аби дізнатися про деталі цієї справи та її можливі наслідки для репутації України.

Воєнний стан чи ні? Процедура введення. Законність.

Юристи – народ дуже педантичний та скрупульозний, тому у всій цій не зовсім зрозумілій ситуації з таким швидким та заплутаним введенням воєнного стану на наших територіях хочеться розібратися з точки зору законності дій наших можновладців.

Набрав чинності європейський GDPR.

25 травня 2018 року, набрав законної сили Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2016/679 від 27 квітня 2016 року про захист фізичних осіб у зв’язку з опрацюванням персональних даних і про вільний рух таких даних (General Data Protection Regulation, далі - GDPR).

Пошук не дасть результатів.

Право на забуття: чи можна домогтися вилучення з Інтернету небажаних даних про себе?

Медіатор ad hoc.

Чи насправді допомога служителя Феміди буде сприяти вирішенню спору?

Суспільство нових механізмів.

Регуляція для ТОВ і ТДВ: додаткові можливості або обмеження?

Оригіналу не відповідає.

Щоб нотаріуси могли засвідчувати паперові копії е-доказів, одних змін до ЦПК недостатньо.

І на право є управа, або які дії сторін процесу вже розцінюються як зловживання та як на це реагують законники

Одним з найпрогресивніших інститутів, який з’явився внаслідок судової реформи, закономірно вважається інститут наслідків за зловживання процесуальними правами. Проте через відхилення законодавця від принципу правової визначеності тлумачення судом цих норм не можна назвати передбачуваним, що й доводить перша практика їх застосування.

Вимагайте сатисфакції!

За дію неконституційних актів має розрахуватися держава.

Електроний суд. Ні оснащення, ні освіченості.

Повний перехід на цифровий формат судочинства найближчим часом можливий лише для суб’єктів господарювання.

Процедура на вибір

Нова редакція ГПК дозволяє позивачеві прискорити розгляд спору. Втім, інколи все може скластися навпаки.

Слідство на камеру. Що потрібно знати особі, у власності якої проводять примусове обстеження?

Кримінальне провадження неможливо уявити без проведення слідчих дій. Одним з найбільш проблемних є обшук. Проаналізуємо, зменшить кількість конфліктів і непорозумінь відеофіксація таких дій.

Покази свідків у господарському процесі приймаються тільки якщо факти не можна довести іншими засобами.

Мабуть, найбільш обговорюваною новелою Господарського процесуального кодексу можливо вважати введення в процес інституту свідків. Не можна сказати, що до цього ефективність господарського провадження була низькою або суспільство якось істотно страждало від неможливості залучення свідків як засіб доказування. Але законодавець прагне до активного розвитку норм та впровадження світового досвіду, де такі підходи до вирішення комерційних спорів давно мають місце.

Співробітники нашої Компанії взяли участь в модулі спеціального курсу «Процесуальні новації», який проводиться освітньої платформою Lеgal High School.

23 березня 2018 року співробітники нашої Компанії взяли участь у черговому модулі спеціального курсу «Процесуальні новації», який проводиться освітньої платформою Lеgal High School. Даний модуль був присвячений темі конституційного судочинства в світлі вступу в силу 03 серпня 2017 року нової редакції Закону України «Про Конституційний Суд України».

Співробітники Корпорації взяли участь в конференції на тему «Процедура врегулювання спору за участю судді: міжнародний та український досвід».

16 лютого 2018 року співробітники Корпорації взяли участь в конференції на тему «Процедура врегулювання спору за участю судді: міжнародний та український досвід», організованого Національною асоціацією адвокатів України, Асоціацією податкових радників і Всеукраїнською асоціацією адміністративних суддів.

Ліквідація підприємства. Покрокова інструкція!

Завершальним етапом діяльності будь-якого підприємства є його ліквідація. Ця процедура передбачає здійснення цілого ряду важливих кроків. Як правильно виконати ліквідацію підприємства, поговоримо в цій статті.

Збив людину. Що робити, якщо здійснив наїзд на пішохода?

Статистика ДТП жахає. Тому майже кожен водій на певному етапі свого життя задається питанням про те, як вести себе, якщо під колеса його автомобіля потрапить пішохід. Поговоримо про алгоритм дій у випадку наїзду на людину.

Олег Татаров - найпопулярніший автор за версією редакції газети «Закон і Бізнес»

Старший партнер ПК «ТФГ» Олег Татаров став лауреатом конкурсу «Читацьке визнання» в номінації «Самий популярний автор», проведеного редакцією газети «Закон і Бізнес»

Алгоритм дій при обшуку

В зв’язку з внесенням змін до Кримінального процесуального кодексу України в частині забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування вважаємо за необхідне надати наступні рекомендації.

Не доводь до суду! Медіація в дії

Звернення до медіатора - це прекрасна можливість для врегулювання конфлікту в ході досудового розгляду. Про те, що таке медіація, поговоримо в цій статті.

Зв'яжіться з нами