Порядок вивезення дитини до США

Юридична консультація щодо порядку вивезення дитини з України в США матір'ю (громадянкою України, яка проживає на території США по візі нареченої К1.

 

Після отримання візи К1 (візи нареченої) Ви виїжджаєте в США. Там протягом 90 днів Ви зобов'язані вийти заміж за особу (громадянина США), яка подавала на Вас петицію (петиціонера). Коли Ви вийшли заміж за петиціонера, Ви подаєте документи в імміграційну службу про зміну Вашого статусу. Протягом декількох місяців Вам призначать інтерв'ю. При проходженні інтерв'ю Ви отримуєте умовну Грін-карт. Постійну Грін-карт Ви зможете отримати не раніше ніж через 2 роки за умови збереження шлюбу з петиціонером. До отримання постійної Грін-карт виїжджати з США Ви можете тільки при отриманні Travel Permit – дозволу на пересування за межі США.

Крім візи К1 (яку Ви оформляєте на себе) у Вас є можливість оформити візу на свою дитину (К2). Візу К2 Ви можете оформляти одночасно зі своєю візою (К1), якщо збираєтеся виїжджати в США відразу разом з дитиною. Але якщо Ви не хочете одразу забирати дитину з собою в США візу К2 можна оформити пізніше – після оформлення візи К1 і виїзду Вас в США. Але тут необхідно звернути увагу на терміни – візу К2 на свою дитину, яка залишилася в Україні, Ви можете оформити не пізніше ніж через рік після отримання Вами візи К1. Якщо в цей строк Ви не укладаєтесь, Ви втрачаєте право на оформлення візи К2. У цьому випадку, щоб забрати дитину в США їй потрібно буде оформляти іншу категорію візи (імміграційну).

Можливий наступний сценарій:

Ви приїжджаєте до США. Оформляєте документи на заміжжя. Виходите заміж. Оформляєте дозвіл Travel Permit. Приїжджаєте в Україну. Оформлюєте візу К2 на свою дитину. Всі ці дії Ви повинні встигнути зробити в межах 1-го року. Якщо зараз Ви не збираєтеся забирати дитину з собою в США документи на нього оформляти не потрібно. Однак, буде доцільним заздалегідь (бажано до Вашого від'їзду в США) оформити проїзний документ на дитину, який Вам знадобиться для вивезення дитини за межі України, коли Ви повернетеся за нею.Оформлення проїзного документа дитини для виїзду за кордон проводиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків. Тому Вам обов'язково необхідно буде отримати письмову нотаріально посвідчену згоду батька дитини на вивіз її за кордон. У разі якщо батько не дає згоду на вивезення дитини за кордон така згода може бути отримана в судовому порядку. Однак, суд може надати такий дозвіл тільки у тому випадку, якщо:

1) батько не бере участі у вихованні дитини, не провідує його;
2) не сплачує на нього аліменти, не надає жодної матеріальної допомоги;
3) є довідка, що дитина проживає разом з матір'ю;
4) є документи, які підтверджують стабільне матеріальне становище матері, яка вивозе дитину за кордон.

Однак, якщо покинувши Україну, Ви збираєтеся залишити дитину з батьком, варіант отримати згоду на її подальше вивезення, через суд стає неможливим. Тому єдиний варіант – всіма можливими шляхами умовити батька дитини дати згоду на вивіз його в США.

Зв'яжіться з нами