Грамотний захист в суді - те, що потрібно для вдалого вирішення спору

Одним з основних способів захисту своїх законних прав є участь в суді в якості позивача або відповідача. Але щоб зробити це правильно, потрібно знати особливості чинного законодавства, а також правила подачі позовної заяви.

 

Як реалізувати своє право на захист в суді?

Кожна цивільна особа має право на захист своїх інтересів у суді. Забезпечувати цей захист може як сама людина, так і її представники:

Особа, що представляє інтереси позивача або відповідача

Пояснення

 

Сам позивач або відповідач

Будь-який громадянин має право самостійно представляти свої інтереси в суді

Законні представники особи

Близькі родичі (батьки, опікуни) або представники установ, під опікою яких знаходиться особа

Адвокати

Професійні юристи, які прийняли адвокатську присягу та мають свідоцтва про право здійснювати адвокатську діяльність. Бажано надавати перевагу тим фахівцям, що мають досвід роботи у відповідній галузі права

Інші особи

Наприклад, юридичні консультанти

Найбільш якісний і ефективний захист інтересів особи в судових органах забезпечують професійні юристи, знайомі з усіма нюансами чинного законодавства та з правилами захисту інтересів сторін у суді.

 

Повноваження представника в суді

Представник потерпілої особи, цивільного позивача або відповідача у судовій інстанції наділяється таким же обсягом процесуальних прав, що й особа, інтереси якої він представляє. Зокрема, він має право:

 • брати участь в судовому розгляді та судових дебатах, звертатися з апеляціями до вищих судових інстанцій;
 • вивчати всі матеріали справи наприкінці слідства або в ході судового розгляду;
 • забезпечувати безпеку життя, здоров'я і майна підзахисного;
 • надавати суду необхідні докази, обґрунтовувати характер та розмір позову, надавати пояснення за позовом або висловлювати заперечення проти нього;
 • подавати скарги на дії чи бездіяльність судового засідателя, заявляти засідателю прохання та відводи;
 • подавати скарги на неправомірні рішення представників слідчих органів, прокурора, суду;
 • оскаржувати постанову судового органу або кінцевий вирок.

Пам’ятайте, що особа, яка перешкоджає законним діям представника в суді, підлягає кримінальній відповідальності.

 

Порядок представлення інтересів особи в суді

Кожен громадянин України, який зазнав збитків в результаті скоєного злочину, має право заявити цивільний позов до підозрюваного, або до тих осіб, що несуть матеріальну відповідальність за нього. Юридичні особи можуть подавати позови до адміністративних та господарських судів. Але звернення до судових органів і представлення своїх інтересів у суді має цілий ряд «підводних каменів», про які позивач може не знати, зокрема:

 1. Цивільний позов подається під час досудового слідства або судового процесу, але до початку розгляду справи. Позовні заяви, надані пізніше, не розглядаються.
 2. При поданні заяви до адміністративного або господарського суду потрібно суворо дотримуватися термінів подачі документів. Ці терміни порушуються багатьма заявниками, що призводить до відмови в розгляді питання. Таке трапляється, якщо особа не може швидко визначити, до якого суду потрібно подати позов (загальної юрисдикції, спеціалізований), або який розмір судового збору необхідно внести, які документи слід подати разом з позовною заявою .
 3. Розмір та характер шкоди, заподіяної позивачеві, повинен бути визначений органами слідства або дізнання, однак на практиці слідчі обмежуються збором доказів винності обвинуваченого, а обов'язок доведення характеру і розміру заподіяної шкоди покладають на потерпілого. При відсутності необхідних доказів постраждала сторона не може розраховувати на отримання справедливої компенсації.

Як вирішити вищезазначені проблеми? Найкращім способом їх розв'язання є звернення до професійних юристів, які добре знають порядок подання та розгляду позовних заяв. Фахівець допоможе клієнту:

 • правильно скласти та вчасно подати позовну заяву;
 • зібрати необхідні докази в стислі терміни;
 • обґрунтувати розмір моральної та матеріальної шкоди;
 • ефективно представити свої інтереси підчас судового розгляду справи.

 

Дізнайтеся, які документи потрібно підготувати, щоб звернеться до суду: https://goo.gl/8idl1h

 

Якщо ви готуєтесь до судового розгляду і хочете, щоб рішення суду було прийнято на вашу користь, звертайтеся до юристів нашої компанії. Ми кваліфіковано та ефективно представимо ваші інтереси в суді будь-якої юрисдикції!

Зв'яжіться з нами